Dzisiaj jest: 21.5.2024, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Ogłoszenie:

Wszywka alkoholowa Esperal Warszawa - skuteczna pomoc.

dodano: 2024.02.23 ważne do: 2024.05.23 wyświetleń: 82
Szczegóły ogłoszenia:
Wszywka alkoholowa mająca postać tabletek, to wyrób medyczny, który wykorzystuje się w leczeniu alkoholizmu. Esperal, czyli disulfiram, jest substancją czynną, która blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, odpowiedzialny za metabolizm alkoholu. Kiedy pacjent po spożyciu alkoholu ma w organizmie disulfiram, to alkohol ulega przemianie w aldehyd octowy, co powoduje nieprzyjemne dolegliwości, takie jak kac czy głód alkoholowy. Terapia ta ma na celu skłonić alkoholika do abstynencji poprzez zastosowanie farmakologicznego leku. Wszywka jest implantowana chirurgicznie przez lekarza, który umieszcza tabletki z disulfiramem pod skórą pacjenta. Skutki uboczne mogą być niebezpieczne, szczególnie w przypadku zatrucia alkoholem.
Działanie esperalu polega na zatruciu organizmu alkoholika po spożyciu alkoholu, dlatego osobie uzależnionej zaleca się trzymanie trzeźwości12 miesięcy, aby uniknąć zabieg wszycia esperalu. Usunięcie wszywki może być konieczne w przypadku przeciwwskazań do stosowania tego leku. Wszywka alkoholowa jest skuteczna w walce z nałogiem, jednak należy pamiętać o możliwości nadużywania alkoholu po usunięciu implantacji. Konieczne jest monitorowanie spożycia alkoholuzatrucia alkoholem.
Kontakt
Wszywka alkoholowa Warszawa
ul. Marszałkowska 60 lok. 3, 00-545 Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.